Tarbeklaas 1940-1993

Tarbeklaas 1940-1993

Uus näitus “TARBEKLAASI KLAASTOOTEID JÄRVAKANDI KLAASIMUUSEUMI KOGUST AASTAIST 1940-1993” on avatud alates 27. maist 2020.

Külastage meid ja saate ülevaate väljavõttest Eesti 20 sajandi klaasitööstuse lipulaeva klaasitehase “Tarbeklaas” toodangu märgilistest teostest neid loonud kujundajate kaupa. Märgilistest teostest, millised on oma Eesti rahvusliku disainiga andnud näo vabrikule ja näo klaasile meie kodudes.

Tehases töötanud klaasikunstnike poolt loodud klaastoodangu väljavõtte juhatab põgusalt sisse tinglik varajane periood 1940-1960, kui tehas töötas kohustusliku üleliidulise tootenomenklatuuriga. Alates 1953, kui tehasesse asus tööle esimene eesti klaasikunstnik, algas muutuste aeg ning edasi võib vitriinides näha juba rahvusliku klaasidisaini sündi ja arengut järgmiste tootekujundajate pilgu läbi: Helga Kõrge, Pilvi Ojamaa, Heino Mäelt, Ingi Vaher, Helve Tauts, Mirjam Maasikas, Tiia-Lena Vilde…

VAATA INFOT PLAKATIL!

Näituse külaliskuraator on klaasikunsti emeriitprofessor Maie-Ann Raun. P.S.Eksponaatide annotatsioonid on arengujärgus ja täienevad järk-järgult.

.