Kogumisobjektid

Kogumisobjektid

Pudelid-suured ja väikesed, etikettidega ja ilma siltideta, klaaspitseritega pudelid, piima- ja kefiiripudelid, purgid, suured ja pisikesed, piima hapendamise kausid, jalaga ja jalata joogiklaasid, aknaraamid klaasidega, aknaklaasid, aknaklaasi kastid, kannud ja karahvinid, suhkru- ja soolatoosid,

lambiklaasid – nii kuplid kui torulaadsed, poid ja paberiraskused ehk õõneskerad ja nn klaasmunad, kärbsepüüdjad, vigurpudelid ehk figuursed pudelid, termomeetrid, liivakellad, kõikvõimalikud apteegiklaasid ja laboratooriumiklaasid – retordid, katseklaasid, kupuklaasid, kolvid, lehtrid, mõõduklaasid, klaasilõikenoad,

puuviljaalused ja kommialused, kristall- ja poolkristalltooted, lõigetega ja ilma, peeglid ja peegliklaasid, klaastorud ja kuulid, elektriisolaatorid – metallist jalaga ja jalata, nii klaasist kui keraamilised isolaatorid, prillid ja fotoklaasid, klaaspärleid ja … jne jne jne. Tsaariaegseid, wabariigiaegseid ja nõukaaegseid (sh Tarbeklaasi tooteid).

Kogume laiemalt kõike, mida klaasist eales tehtud on! Sealhulgas esemeid, mille oluliseks funktsionaalseks elemendiks on klaasist valmistatud osa.

Samuti kogume maailma, eriti Euroopa, klaasikatalooge ja – albumeid. Klaasialaseid raamatuid ja väljaandeid, isegi artikleid, töid ja esinemiste salvestisi. Nii võõrkeelseid kui eestikeelseid. Klaasivabrikute fotosid ja negatiive. Vabrikute tehnoloogiat, seadmeid ja instrumente sh puidutööstusega seonduvat.

Kogume mälestusi, kirjalikke ja suusõnalisi. Dokumente või nende koopiaid. Tuleme ise Teie juurde. Eelkõige huvitab Järvakandi ajalugu ja laiemalt Eesti klaasiajalooga seonduv info. Laenud kopeerime, skaneerime ja tagastame.

Loomulikult valime. Sõltuvalt kogu täiendamise vajadustest. Kindlasti ei võta kõike ja kõiki mida pakutakse. Sestap juhindume klaasimuuseumi kogumispõhimõtetest.