Haridusprogrammid

Järvakandi Klaasimuuseum

Muuseumi programmid nüüd ka keskkonnahariduse osana

Klaasimuuseumi haridusprogrammide abil tutvustame koolide õpilastele klaasi valmistamist vanasti ja tänapäeval. Muuseumi püsiekspositsioonile tuginedes oleme loonud erinevatele vanuseastmetele erinevate rõhuasetustega muuseumitunnid. 

Kõikidel juhtudel uurime koos näituseid ja piilume klaasikotta. Soovi korral on muuseumitunnid kombineeritud: võimalik kuuma klaasi modelleerimist vaadelda või sellest ise vahetult osa võtta. Tunni kestus orienteeruvalt 40-50 min. Õpilaste arv kuni 15. Suuremad grupid jagame kaheks. 

Küsi lisa: 
- muuseumitunnid: Külli Muromägi 5182610 (tasu 3 eur eelkooliealise ja õpilase kohta) 
- puhumisdemonstratsioon või õpilaste vahetud tegevused klaasikojas: Eero Vaikre 53494352 (samuti tasuline, eraldi kokkulepped).

"Klaas I" (I-III klassid)

Sisaldab lihtsat klaasi käsitsi valmistamise ABC-ga tutvumist, õpilased on kaasatud, tunni lõpus tööülesanne.

"Klaas II" (IV-V klassid)

Sisaldab klaasi käsitsi valmistamise ABC-ga tutvumist, õpilased on kaasatud, uurime mikromaailma, tunni lõpus tööülesanne.

"Klaas III (VI-VIII klassid)

Sisaldab klaasi käsitsi valmistamise tutvustust ja klaasi masinatega tootmise ülevaadet. Samuti põgusat ajaloolist ülevaadet klaasi valmistamisest Eestis. Õpilased on aktiivselt, otsime esemeid, kaalume toorainet ja uudistame võimalusel mikromaailma.

„Klaas IV“ Gümnaasiumile ning kutse- ja kõrgkoolidele (IX-XII-∞)

Sisaldab klaasi valmistamise tutvustust, ajalugu ja tehnoloogiaid täies ilus ja valus. Tunni lõpus on väike tunnikontroll ja tänapäevane meenutus Robinson Crusoe aegadest.
Järvakandi Klaasimuuseum on teadmistepõhine. Haridusprogrammid täienevad pidevalt.